Sidebar

Orarul activităților extracurriculare

Anul de învăţământ  2018- 2019     

Orarul activităților extracurriculare

Nr.

d/o

Denumirea activității Perioda de realizare

Responsabil

1 Careu solemn dedicat Zilei cunoștințelor 31 septembrie 2018 Dobrovolschi Adelina, profesoară de limba și literatura română

Fiodorciuc Daniela, șef secție

2 Ziua profesorului. 05 octimbrie 2018 Zagaievschi- Rezneac Lilia, șefa catedrei ”Filologie și științe socioumane”

Tașnic Aliona, profesoară de asistența socială.

3 Revelion pentru elevi. decembrie 2018 Pînzari Maria, șef secție

Arbuz Irina, șef de catedră ”Psihopedagogie și Asistență socială”

4

Matineu pentru copiii angajaților decembrie 2018 Șportco Elena, șef de catedră ”Dirijat coral și Coregrafie”
5 Ziua internațională a FEMEII. Martie 2018 Gorelco Tatiana, profesoară de limba și literatura română

Guțu Svetlana, profesoară de limba engleză

6 Cuvânt pentru suflet aprilie Vovc Mariana, profesoară de limba și literatura română

Revenco Victoria, metodist, profesoară de limba și literatura română

7 Ultimul sunet promoția 2015 – 2019; 2016 – 2019 mai Profesorii diriginți:

Railean Viorica – grupa 41A

Uretii Dumitru – grupa 41B

Dubciuc Ludmila – grupa 43A

Doga Cristina- grupa 43B

Strelciuc Veronica – grupa 45

Rusnac Liubovi – grupa 46

Guțu Svetlana- grupa 47

Farmagiu Andrian – grupa36

                                                                                        Orarul cercurilor                                                                             

Nr.

d/o

Denumirea cercului 

Ziua  şi timpul desfăşurării

Locul desfăşurării

Conducătorul cercului

Luni 

1. Moi et la France 16.00 – 17.30 Auditoria nr.31 Zagaievscaia –Rezneac Lilia
2. Minunile lumii 14.30 – 16.15 Auditoria nr.69 Nosov Victoria
3. Mărgăritarele sufletului 15.30 – 16.15 Auditoria nr.64 Dobrovolschi Adelina
4. Verb matern       14.35 – 15.20 Auditoria nr.58 Vovc Mariana
5. Ispita cuvântuluui       15.30 – 16.15 Auditoria nr.50 Vovc Mariana
6. Volei 14.35 – 16.10 Sala sportivă Fiodorciuc Veaceslav
7. Diamant 14.35 – 16.10 Auditoria nr.50 Railean Viorica
8. Prietenii protecției civile 14.35- 15.20 Auditoria nr.27 (bl.III) Doga Cristina

 Marţi 

9. Arta decorativă        8.55 – 10.35 Auditoria nr.38 Ostapovici Olga
10. Cerc de dans 16.30 -18.00 Palatul de cultură Gorpin Nadejda
11. Baschet 14.35 – 16.10 Sala sportivă Ranga Radu
12. Dame 14.35 – 16.10 Sala sportivă Fiodorciuc Veaceslav
13. Prietenii protecției civile 13.40- 15.20 Auditoria nr.27 (bl.III0 Doga Cristina

 MIERCURI 

14. Ansamblul folcloric ”Izvoraș” 17.05 – 18.40 Auditoria nr. Cibotari Tatiana

Albu Andrei

15 Ispita cuvântuluui       15.30 – 16.15 Auditoria nr.50 Vovc Mariana
16. Cerastium 12.45 – 13.30

15.35 – 16.10

Auditoria nr.46 Guțu Angela
17. Terra-Vitta 13.40- 15.20 Auditoria nr.31 Bordeian Semion
18. Tenis 15.30 – 17.00 Sala sportivă Ranga Radu
19 Terapii ocupaționale și arte combinate 16.15 – 17.45 Auditoria nr.6 (bl.III) Arbuz Irina
20. Provocările secolului XXI 16.15 – 17.45 Auditoria nr.36 Cobizev Ana

Joi 

21. Verb matern 8.00 – 8.45 Auditoria nr.58 Vovc Mariana
22. Mărgăritarele sufletului 8.00 – 8.45 Auditoria nr.64 Dobrovolschi Adelina
23. Șah 15.30 – 17.00 Sala sportivă Ranga Radu
24. Fotbal 15.30 – 17.00 Sala sportivă Fiodorciuc Veaceslav
25. Socius 15.30 – 17.00 Auditoria nr.58 Mitrofan Tatiana