Campionatul raionului Soroca la volei (băieți) pentru licee și colegii, ediția 2021

Lucrând zilnic, sportul aduce în viața noastră o stare de bine, ne simțim plini de energie. Sportul ajută la creșterea respectului de sine și încrederii în forțele proprii și consolidează calitățile de lider. Să nu uităm faptul că sportul e bun și pentru a crește imunitatea, dar și pentru reglarea metabolismului organismului uman.

Astfel, în perioada 14-16 decembrie 2021, selecționata Colegiului „Mihai Eminescu” din Soroca a participat la campionatul raionului Soroca la VOLEI (băieți) pentru licee și colegii, ediția 2021 și a obținut LOCUL II.

Elevii participanți au fost: Cazacu Victor, Cebotarean Gabriel, Razumovschi Radu, Repeșco Denis, Morari Marin, Boțoc Daniel, Carapirea Marius, Mardici Vadim, Pavliuc Gabriel.

Elevii au fost coordonați și antrenați de profesorul de educație fizică FIODORCIUC Veaceslav.

Concluzionând afirmăm că  sportul ar trebui să fie o parte componentă a vieții. Indiferent de natura lui, sportul e foarte importat!