Spune NU stereotipurilor, spune DA egalității de gen!

La data de 13 decembrie 2021, în incinta Colegiului ,,Mihai Eminescu” din Soroca s-a desfășurat flash mob-ul  cu genericul ,,Spune NU stereotipurilor, spune DA egalității de gen!”, organizat de grupul de inițiativă PEACE, având drept lider dna Ludmila Dubciuc și mentor dna Tatiana Mitrofan,  în cadrul proiectului ,,ACASĂ TOȚI SUNT EGALI!”, susținut și finanțat de Fondul pentru tineri Soroca.

Proiectul a avut drept scop fortificarea cunoștințelor în abordarea subiectului egalității de gen și a practicii non-discriminatorii prin formarea și dezvoltarea cunoștințelor în domeniul egalității de gen și promovarea principiului egalității de șanse și a parteneriatului în familie.

Mulțumim tuturor persoanelor implicate în buna implementare a activităților preconizate!