Conferința de totalizare a practicii ce anticipează proba de absolvire – grupa 48 „Turism”

A devenit deja o regularitate întâlnirile on-line cu studenții din cadrul Colegiului ”Mihai Eminescu” din Soroca. De această dată, cu prilejul conferinței de totalizare a practicii ce anticipează proba de absolvire – grupa 48 “Turism”.
Cu această ocazie, astăzi 28 aprilie 2021, s-au trecut în revistă rezultatele obținute și concluziile acțiunilor realizate în ultimile săptămâni de practică în incinta instituțiilor de aplicație: Agenția de turism ”Valentina Tur”, ”Hotelul Central”, Hotelul ”Europa-1928”, Secția Cultură și Turism, toate din Soroca cât și Muzeul de Istorie și Etnograie satul Cosăuți.
Apreciați și evaluați la toate compartimentele, studenții au dat dovada de o înaltă calificare la disciplinele de formare turism.
Le urăm succese și realizări prospere în continuare!!!