Sidebar

Mesaj de felicitare adresat Preasfințitului Ioan, Episcop de Soroca, cu ocazia zilei de naștere

Preasfinţia Voastră,

La acest ceas aniversar, cu multă prețuire şi profundă considerație, Vă adresăm cele mai sincere felicitări şi urări de bine. Primiți din partea noastră cele mai călduroase urări de sănătate, dorindu-Vă putere duhovnicească și binecuvântare Dumnezeiască.

Ne închinăm cu pietate și evlavie trudei Dumneavoastră şi Vă multumim pentru mâinile ridicate în rugăciune pentru noi, credincioșii, și îl rugăm pe Dumnezeu să Vă dăruiască bunăstare, vigoare și inspirație duhovnicească în slujirea Lăcașului Domnului nostru Iisus Hristos. Tot ce e mai bun și mai frumos să Vă lumineze viața, familia și viitorul.

La mulți şi binecuvântați ani, Preasfințite Ioan!

Cu deosebit respect și  aleasă preţuire,

colectivul profesoral al

Colegiului ,,Mihai Eminescu” din Soroca