„Responsabilitatea față de mediul înconjurător nu este o necesitate, dar un lucru obligatoriu.”

Pe parcursul a câtorva luni elevii și profesorii din 76 de școli din întreaga țară au participat în Campania națională de colectare a deșeurilor electronice și electrice.

Colegiul „Mihai Eminescu” din Soroca  a fost parte componentă a acestei campanii. Activitatea a fost dirijată de către cadrele didactice din instituție Spataru Anastasia și Dobrovolschi Adelina și eleva Gogu Andreea, specialitatea Servicii administrative și de secretariat.

La data de 15 decembrie 2019, a avut loc premierea câștigătorilor. La acest eveniment  instituția a fost reprezentată de către profesoara Guțu Svetlana și eleva Bruma Lilia.

Ținem să aducem la cunoștință că datorită celor de peste 38 000 de elevi din țară s-a reușit să se colecteze peste 45 de tone de deșeuri electronice.

BRAVO participanților!!!