Sidebar

„Calitatea este în respobsabilitatea fiecăruia” Edwards Deming

Poate puţini ştiu că astăzi se serbează Ziua Mondială a Calităţii. Sub sloganul propus de Organizaţia Europeană pentru Calitate – “Calitatea face diferenţa “– sărbătorim  în acest an în cea de-a doua săptămână a lunii noiembrie, Ziua Mondială a Calităţii.
Într-o economie globală, în care succesul depinde în mod obligatoriu de calitate, inovare şi dezvoltare durabilă, Ziua Calităţii este o oportunitate de a sublinia încă o dată importanţa acestor deziderate pentru fiecare instituție.

Astăzi, sărbătorim realizările și contribuim la creşterea gradului de conştientizare a modului în care abordările de calitate pot avea un impact concret asupra fiecăruia.

În acest context,  Comisia de Evaluare și Asigurarea Internă a Calității transmite sincere felicitări tuturor angajaților, activitatea cărora contribuie la asigurarea şi promovarea calităţii tuturor subdiviziunilor instituționale.  

Emilia Usatîi,

șef de secție pentru asigurarea calității